آنکارا

از آنکارا پایتخت سیاسی ترکیه چه می دانید؟

آنکارا پایتخت کشور ترکیه و دومین شهر بزرگ این کشور است. بسیاری از گردشگران سالانه برای دیدن و اقامت در این شهر زیبا به آنجا سفر می کنند. اگر می خواهید اطلاعاتی مفید در مورد این شهر به دست آورید بهتر است با ما همراه شوید.

 

آنکارا در کجا قرار گرفته و چقدر با ایران اختلاف ساعت دارد؟

آنکارا در مرکز آناتولی و مرکز ترکیه قرار گرفته است. این شهر زیبا نمایی مدرن دارد و وجود بسیاری از دانشگاه ها و مراکز سیاسی یک چهره رسمی به این شهر داده است. ساعت در شهر آنکارا یک ساعت و نیم از ایران عقب تر است. شاید آنکارا به اندازه ی استانبول بزرگ و شناخته شده نباشد و بسیاری از افراد که به این شهر سفر می کنند برای کار و تحصیل به این شهر می روند، اما زیبایی خیره کننده و مدرن این شهر باعث شده که مقصد گردشگرانی باشد که مدرنیته را می پسندند.

زبان رسمی مردم آنکارا ترکی و پول رایج آنها لیر است. هر لیر را می توان معادل حدود 1500 تومان کشور ما در نظر گرفت. در این شهر جاذبه های گردشگری و فروشگاه های بزرگ به چشم می خورد که می تواند بهترین اجناس را به گردشگران با قیمت مناسب عرضه کند.

 

بهترین زمانی که می توانید به آنکارا سفر کنید:

آب و هوای آنکارا در زمستان سرد و در تابستان گرم است. زمستان های برفی و بارانی این شهر باعث شده که کمتر گردشگری در این فصل به این شهر زیبا سفر کند. اما اگر می خواهید از بهترین زمان و آب و هوای آنکارا بهره ببرید، بهتر است از اوایل شهریور تا مهرماه سفری را به آنکارا تدارک ببینید. البته تابستان های آنکارا چندان هم گرم نیست و با آب و هوای کشور ما خیلی تفاوتی ندارد.

 

جاذبه های گردشگری و مراکز خرید آنکارا:

  • مسجد کوجاتپه: این مسجد در زمان عثمانی ساخته شده و زیبایی خاصی که دارد گردشگران تاریخی زیادی را به سمت خود می کشاند.

  • آرامگاه آتاتورک: مصطفی کمال آتاتورک یکی از قهرمانان ترکیه است که برای مردم این کشور بسیار مورد احترام است. به همین علت آرامگاه او به عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته می شود.

  • مراکز خرید زیادی مانند، آنکامال، آرکادیوم، کیزیلای و… با ظاهری مدرن و قیمت های مناسب پذیرای بسیاری از گردشگرانی هستند که به این شهر سفر می کنند.

  • جاذبه های گردشگری زیادی در این شهر وجود دارد مانند برج آتاکوله، موزه آناتولی و… که هر کدام زیبایی مربوط به خود را دارد.

به هر حال آنکارا هم توانسته به عنوان یک شهر مدرن جای خود را بین مناطق گردشگری جهان باز کند و سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر خارجی باشد.

  • جمعیت: 5500000
  • پیش شماره تلفن: 312
  • منطقه زمانی: +3

نقشه گوگل

گروه:

درجه هتل:

هتل های آنکارا

هتل های آنکارا

بهترین هتل های آنکارا و هزینه های اقامت در آنها هتلی که برای اقامت انتخاب می کنید می توانند به شما کمک کنند تا احساس راحتی بیشتری در طول سفر داشته باشید. برای بسیاری از افراد که به آنکارا سفر می کنند، اقامت در هتلی راحت مهم تر از هزینه ای است ک بابت آن […]

بیشتر