دریاچه لیسی گرجستان

دریاچه لیسی ( به گرجی : ლისის ტბა  – انگلیسی : Lisi Lake )

دریاچه لیسی یکی از جاذبه های گردشگری شهر تفلیس پایتخت گرجستان محسوب می شود واین دریاچه زیبا در شمال غربی شهر تفلیس قرار دارد.

دریاچه لیسی

مساحت دریاچه لیسی ۱۶ کیلومتر مربع ، حداکثر عمق آن در فصل بهار که بیشترین آب را در خود دارد ۴ متر و متوسط حجم آب دریاچه در حدود ۱٫۲ میلیون مترمکعب است و جزو برترین جاذبه ها و دیدنی های شهر تفلیس می باشد.

دریاچه لیسی در فصل بهار حداکثر آب و در فصل پاییز حداقل آب را دارد، دمای آب این دریاچه در فصل تابستان ماکزیمم به ۲۸ درجه سانتی گراد می رسد و شرایط خوبی را برای شنا و سایر ورزش های آبی از جمله قایق سواری مهیا می کند.

دریاچه زیبای لیسی در تفلیس

آب دریاچه لیسی تا حدودی شور است و در حدود ۲۶۰۰ میلی گرم در لیتر املاح دارد و آب این دریاچه بیشتر از باران ، برف و چشمه های طبیعی زیرزمینی تامین می شود. این دریاچه در محل دره رودخانه کورا ( رودخانه متکواری ) واقع شده و موقعیت آن ۴۱°۴۱′N 44°۴۴′E است.

از این دریاچه بیشتر جهت پرورش انواع ماهی استفاده می شود ولی در فصل تابستان توسط گردشگران و سایر مردم تفلیس جهت شنا، قایق سواری و استراحت استفاده می شود. دریاچه لیسی به همراه دریاچه لاک پشت تفلیس و همچنین دریاچه تفلیس جزو دیدنی های تفلیس می باشند.

این دریاچه جزو دیدنی های تفلیس است
تفرجگاه دیدنی لیسی

نقشه گوگل

گروه:

درجه هتل:

هتل لایک گرجستان

هتل لایک تفلیس گرجستان like hotel یکی از هتل های تفلیس گرجستان ، هتل ۳ ستاره ی لایک تفلیس می باشد که در فاصله ی ۱۲ کیلومتری از خانه اپرا و تئاتر روستاولی و سیزده کیلومتری میدان آزادی شهر تفلیس واقع شده است. هتل لایک تفلیس ۱۵ دقیقه تا بزرگترین مرکز خرید تفلیس مال و […]

بیشتر

Golden Palace

هتل گلدن پالاس تفلیس در ورودی شهر تفلیس در فاصله 5 کیلومتری از خیابان آگماشنبلی قرار گرفته است . با 15 دقیقه پیاده روی میتوانید خود را به Tbilisi Mall که بزرگترین مرکز تجاری تفلیس می باشد برسانید . میدان آزادی 10 کیلومتر و فرودگاه بین المللی تفلیس نیز 25 کیلومتر از هتل گلدن پالاس […]

بیشتر

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: