خلیج فاندی کانادا

خلیج فاندی

خلیج فاندی واقع در سواحل اقیانوس اطلس در آمریکای شمالی در ساحل آتلانتیک کانادا است و  بیشتر به دلیل جزر و مدهایش به شهرت رسیده است، خلیج فاندی در ژوئیه سال 2009 یکی از عجایب طبیعت نامگذاری شد.

خلیج فاندی دارای بالاترین میزان جزر و مد در دنیا است، به طوری که در یک جزر و مد خفیف سطح آب حدود ۱۶ متر کاهش پیدا می‌کند. به دلیل ساختار و شکل ویژه، خلیج فاندی یکی از بهترین مکان‌ها برای تماشای جزر و مد صخره‌های هوپ ول است که در کشور کانادا قرار دارد. در این خلیج صخره‌ها توسط امواج جزر و مدی شکل گرفته‌اند و بوسیله درختان پوشیده شده‌اند

فشار عظیم آب اقیانوس به داخل Bay of Fundy  با وجود تمهیداتی که در نظر گرفته شده برای ساحل نشینان  خطراتی را در بر دارد ولی قایق سواری و سر کشیدن به غارها و خطر کردن، سفرهای توریستی را موجب شده است. از دیگر دلایل حضورگردشگران تور کانادا در آن، تور بازدید از حیات وحش و مشاهده گونه های مختلف نهنگ ها و دلفین ها وپرندگان دریایی، اقامت درکلبه های روستایی وقایق سواری درخلیج فاندی می باشد. علاوه بر این مناظر بسیار زیبا و شگفت انگیز و پرواز پرنده ها در ساحل و همچنین پارک ملی فاندی در کانادا نیز از دیگر جاذبه های این منطقه است که دارای طبیعتی بکر و چشم نواز است.

از صخره‌های شاهکار خلیج فاندی عکس بگیرید و از غارهای دریایی دیدن کنید و کف اقیانوس قدم بزنید. جزر و مد، روزی دو بار خلیج فاندی را خالی از آب می‌کند و می­توان در آن قدم زد. دیدن این صحنه که میلیاردها تن آب از خلیج ناپدید شود و بعد از چند ساعت دوباره به جای خود بازگردد واقعا لذت‌بخش است. زمانیکه ماه کامل است می توانید بالاترین میزان جزر و مد را ببینید.

نام خلیج فاندی کانادا در کتاب رکوردهای گینس به عنوان پرجزرومدترین خلیج دنیا ثبت شده است.

نقشه گوگل

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: